Wysyłka gratis od 99 zł
Gwarancja jakości
Ekspresowa dostawa
796 071 854
 

Najważniejszy posiłek dnia

Najważniejszy posiłek dnia

Kilka słów o śniadaniu i dlaczego nie wolno go omijać.

O zaletach zjedzenia dobrego śniadania z uporem przekonują nas między innymi próbujący sprzedać swoje produkty producenci płatków śniadaniowych. Chociaż do reklam telewizyjnych warto podchodzić z pewną rezerwą, a wartościowość tych produktów bywa dyskusyjna, akurat w tym aspekcie się nie mylą - śniadanie to posiłek, którego omijać się nie powinno!

 

Dieta? Zacznij od śniadania!


Stare przysłowie głosi: śniadanie zjedz jak cesarz, obiad jak szlachcic, a kolację jak żebrak. Jest to jak najbardziej słuszna rada. Regularne spożywanie śniadania to pierwszy krok, który powinniśmy wykonać na drodze do poprawy nawyków żywieniowych, nie mówiąc już o większości diet, w których zjedzenie odpowiedniego śniadania jest krokiem niezbędnym. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Pierwszą z nich jest wydajność układu trawiennego, która według chińskiej medycyny najwyższa jest na początku dnia, potem zaś stopniowo spada. Oznacza to, że energia z co bardziej obfitych posiłków zjedzonych wieczorem magazynowana jest w formie tkanki tłuszczowej. Warto tutaj nadmienić, że pominięcie śniadania może też zwiększyć odczuwanie głodu w późniejszych porach, co potęguje niekorzystny efekt.

 

Regularne śniadania to same korzyści!


Kolejną przyczyną jest cala gama korzyści, jakie płyną z regularnego spożywania tego jakże ważnego posiłku. Są to między innymi: zwiększenie odporności, poprawa samopoczucia i koncentracji, zapewnienie energii na większość dnia a także ułatwienie utrzymania prawidłowej masy ciała. Zmniejsza też zagrożenie cukrzycą oraz chorobami sercowo-naczyniowymi i zespołu metabolicznego. 

 

Co powinniśmy jeść?


Sama poranna kawa czy herbata to zdecydowanie za mało, by można je było uznać za śniadanie. Chociaż brak jednoznacznego wyznacznika, ważne, by śniadanie dostarczało organizmowi istotną, z punktu widzenia pokrycia jego potrzeb, ilości energii i składników odżywczych. Śniadaniem może być zatem chociażby kanapka z wędliną i serem, a także dodatkiem owoców, warzyw, mięsa lub nabiału. Sugerowane produkty będą się oczywiście różniły w zależności od tego, czy i na jakiej jesteśmy diecie lub po prostu naszych przyzwyczajeń i upodobań.


Jeżeli do tej pory odpuszczaliście sobie śniadanie, tłumacząc to brakiem czasu lub apetytu, najwyższy czas to zmienić! Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki nieco Was do tego przekonają.

powrót...

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i już dzis odbierz prezent na zakupy

KUPON 10% RABATU

Kontakt

Zadzwoń do nas
w dni robocze 8:00-16:00
+48 796 071 854

napisz do nas maila
info@zielonybazar.pl