Wysyłka gratis od 99 zł
Gwarancja jakości
Ekspresowa dostawa
796 071 854
 

Ekologiczny, czyli jaki?

Ekologiczny, czyli jaki?

Żywność organiczna, eko czy bio to trzy wymienne nazwy określające żywność pochodzącą z upraw ekologicznych. Niestety producenci wykorzystują nieuwagę konsumentów na swoją korzyść i często oznaczają produkty pustym hasłem "Zdrowa żywność", mającym niewiele wspólnego ze zdrową, ekologiczną żywnością.

Aby mieć pewność, że żywność, którą kupujemy, rzeczywiście pochodzi z ekologicznego źródła, powinniśmy szukać na niej europejskiego certyfikatu rolnictwa oraz słów ekologiczny, bio lub organiczny.

Kosztowna produkcja

Aby żywność została uznana za ekologiczną, powinna spełniać przepisy Unii Europejskiej regulujące tę kwestię. Na przykład musi być uprawiana na ziemi wolnej od pestycydów czy dojrzewać w naturalnym dla siebie tempie. Z tego względu produkcja żywności ekologicznej jest znacznie dłuższa i droższa od produkcji żywności masowej, co z kolei wpływa na jej wyższą cenę w sklepie.

Dobry wybór

Czy warto zatem zainwestować w żywność produkowaną w ten sposób? Jak najbardziej. Zalety takiej żywności można mnożyć. Po pierwsze, ze względu na naturalne dojrzewanie, smakuje o wiele lepiej od produktów masowych. Ekologiczne owoce i warzywa smakują tak samo jak te zerwane w przydomowym ogrodzie. Po drugie, kupując żywność eko mamy pewność, że zawierają jak najmniej ulepszaczy i środków konserwujących mających negatywny wpływ na nasze zdrowie. Po trzecie, udowodniono, że w produktach ekologicznych znajduje się o wiele więcej związków, które działają bardzo korzystnie na organizm człowieka. Szczególnie dużo w nich antyutleniaczy (flawonoidów), które zwalczają wolne rodniki i przez to hamują procesy starzenia się i zapobiegają rozwojowi komórek rakowych.

Zdrowa inwestycja

Wybór żywności ekologicznej to zatem świetna inwestycja w nasze zdrowie, na której pozytywne efekty nie będziemy musieli długo czekać. W porównaniu do zysków, wyższa cena takich produktów nie wydaje się zbyt dużym problemem. Podsumowując, jeżeli na naszych stołach zagoszczą zdrowe, ekologiczne produkty, będziemy pić wodę mineralną i uprawiać aktywność fizyczną, to z pewnością będziemy cieszyć się dobrym zdrowiem zarówno teraz jak i w dalszej przyszłości.

powrót...

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera
i już dzis odbierz prezent na zakupy

KUPON 10% RABATU

Kontakt

Zadzwoń do nas
w dni robocze 8:00-16:00
+48 796 071 854

napisz do nas maila
info@zielonybazar.pl